کشتی یونانی کیش

در صبح روز 4 مرداد سال 1345 در نزدیکی روستای باغو کشتی یونانی از حرکت ایستاد و به گل نشست و برای همیشه در خلیج همیشه فارس ماندگار شد.این کشتی در سال 1322 توسط شرکت ویلیام همیلتون در گلاسکو ساخته شده بود.علت به گل نشستن این کشتی عظیم الجسته همچنان برای همگان نامعلوم میباشد و این بخش از سرنوشت آن هنوز در هاله ای از ابهام است.تلاش زیادی برای بیرون کشیدن این کشتی صورت گرفت ولی هیچکدام از این تلاش ها منجر به بیرون آوردن آن نشد و بعد از آن جزیی از جاذبه های گردشگری تور کیش شد و مسافران تور کیش برای بازدید از این کشتی به این جزیره زیبا می آیند.در غروب آفتاب زیبایی این کشتی دو چندان میشود و مسافران عزیز تور کیش میتوانند عکس های به یادماندنی خود را بگیرند.

کشتی یونانی کیش

پارک ساحلی کشتی یونانی کیش که در نزدیکی همین کشتی بنا شده است دارای امکاناتی چون:  تماشاخانه(آمفی تئاتر)، رستوران، کافه تریا، فروش انواع تنقلات و کرایه دوچرخه می باشد. شما مسافران تور کیش میتوانید برای دیدن فضای داخلی کشتی از کلوپ های غواصی استفاده کنند.به این صورت که با قایق به نزدیکی این کشتی می روید سپس با لباس های غواصی خود را می پوشید و به داخل کشتی می روید.

کشتی یونانی کیش

در سال های اخیر به علت فرسوده شدن و انجام نشدن اقدامتی برای برای حفظ آن این کشتی رو به نابودی میباشد و اصلا جای تعجب ندارد اگر تا تا چند وقت دیگر اثری از آن وجود نداشته باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید